Konečně doma: Utkání o šest bodů jsme vyhráli Admira U19 – SK Doubravka U19 3:0 (0:0)

Po debaklu na Motorletu jsme nutně potřebovali vyhrát a zvednout si poněkud pošramocené sebevědomí. A vyšlo to. Plzeňáci z předměstí řečeného Doubravka vzdorovali na naší domácí trávě do 48. minuty, kdy skóre otevřel Bouquetouta – 1:0. Na 2:0 zvýšil v 72. minutě střídající Pavlata a naši jasnou výhru potvrdil v 82. minutě Panýrek – 3:0.

Náš trenér Martin Frýdek zápas zhodnotil takto: „Hrálo se o šest bodů a vítězství je hodně důležité. V první půli bylo k vidění na obou stranách hodně nepřesností, zato žádné šance. Po přestávce jsme hru zpřesnili, tím jsme získali převahu a brzy jsme vstřelili gól. Ten mužstvu hodně pomohl, přidali jsme další dvě branky a mohli jsme nakonec vyhrát ještě vyšším rozdílem.“

Admira: Jakimeczko – Panýrek (82. Slabý), Mathauser (74. Rybalka), Klimt, Obukhov, Hochman, Bejlovec, Kvapil, Bouquetouta (65. Vydra), Tung (54. Šálek), Vít (54. Pavlata).

Na Admiru přijel nebezpečný soupeř, který svou sílu dokázal v minulém kole, kdy remizoval na Meteoru 2:2 a prohrál až po penaltovém rozstřelu. Trenér Frýdek udělal velké změny v sestavě po nevydařenému zápasu s Motorletem a upozornil důrazně naše hráče, že ve hře je opravdu hodně.

První poločas byl hodně opatrný z obou stran a oba týmy si hlavně hlídaly neudělat zbytečnou chybu, Není divu, že šance v prvním poločase na obou stranách se daly spočítat na prstech jedné ruky a ještě by zůstaly některé volné. Proto první poločas smírně 0:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili velice aktivně a začali jsme být i produktivní. Hned v 48. min. přišel krásný křížný míč od Kvapila na zadní tyč, kterou předpisově zavřel Bouguetouta a vedli jsme 1:0. Poté přišly na hřiště první posily a dál jsme utahovali šrouby. V 72. min. vyskočil nejvýše na roh Pavlata a hlavou nás poslal do vedení 2:0, a naši poslední branku přidal v 80. min. Panýrek a uzavřel konečný výsledek na 3:0.

Příští týden nás čeká cesta do Písku, který je v tabulce těsně před námi, a tam se opět pokusíme přidat další body.