SK Vysoké Mýto – FK Admira Praha 6:0 (2:0)

V dešti jsme na východě Čech „vyfasovali“ tenisového kanára

Ještě za stavu 2:0 jsme byli domácím důstojným soupeřem. Měli jsme i gólové šance, ale Mikolandu i Turáka vychytal domácí gólman Černík a Kurekově nadějné bombě se postavil do cesty jeden z vysokomýtských zadáků. Třetí gól v Jakimeczkově síti všechno zlomil a Východočeši nám pak vcelku snadno nastříleli další tři branky.

První gól dal už v 5. minutě místní kanonýr, expardubický Fikejz, který snadno prošel obranou Admiry a přesně zakončil – 1:0.

Na 2:0 zvýšil ve 34. minutě trestuhodně nekrytý (!) Valášek hlavou po rohovém kopu. Ani nemusel skákat, stačilo jen nastavit hlavu.

Klíčový třetí gól vstřelil v 71. minutě opět bombarďák Vysokého Mýta Fikejz, když do

prázdné branky dorazil míč vytěsněný vteřinu předtím Jakimeczkem – 3:0. Byl to jeho už dvanáctý divizní gól v této sezoně.

Už za dvě minuty přišel centr Východočechů zprava a Štěpánek zblízka zvýšil na 4:0.

Asi nejhezčí moment utkání se zrodil v 85. minutě, kdy Konečný pálil z trestného kopu na vzdálenost dobrých 35 metrů k tyči a upravil na 5:0. Je třeba ocenit, že střelec dokázal dát gól z takové dálky mokrým, vodou nasáklým balónem na mokrém, vodou nasáklém trávníku.

A ještě toho neměli hladoví domácí dost. V poslední minutě prošel po levém křídle k brance střídající Benda a prostřelil z úhlu Jakimeczka pošesté – 6:0.

Admira: Jakimeczko – Mamurov (46. Zahálka), Martinic, Horák, Paťha – Majer (72. Herc), Turák, Mošna, Zolotuchin (82. Stejskal) – Mikolanda (72. Macek), Kurek (78. Sadykov).

Obrazové zpravodajství: Michal Jalovec

ŽK: 1:3

Diváků: 165

Rozhodčí: Kubec

Příští utkání: Admira – Olympia Hradec Králové (jednoznačný lídr tabulky a vysoký favorit), neděle 17. dubna, výkop 10.15.

Nejvyšší porážky Admiry v moderní historii

ČFL, říjen 2002 – Milín v. Admira 7:0 (už v poločase byl stav 7:0, z dnešního kádru hrál od 20. minuty Martinic)

Divize A, září 2008 – Třeboň v. Admira 6:1

ČFL, listopad 2013 – K. Vary v. Admira 5:0

ČFL, září 2014 – Domažlice v. Admira 5:0

ČFL, září 2014 – Admira v. Kr. Dvůr 1:6

ČFL, říjen 2014 – Chrudim v. Admira 7:0

ČFL, květen 2015 – Admira v. Louňovice 0:5

Divize C, duben 2016 – Vysoké Mýto v. Admira 6:0