FC Nový Bor – FK Admira Praha 0:2 (0:1)

První jarní výhra venku za tři body přišla na severu Čech

Do Nového Boru jsme jeli s respektem. Domácí zelenobílí totiž byli na jaře ve svém stánku zatím stoprocentně úspěšní a vítězství 3:1 na „horké trávě“ v Kutné Hoře mělo taky svou váhu.

Nakonec jsme ze severních Čech přivezli příjemné tři body za dvoubrankovou výhru a gólman Víšek si zopakoval nulu na svém kontě.

Základem úspěchu byl „televizní“ gól Mošny už v 18. minutě. Nekompletní Admiru nakopl, Severočeši, očekávající jiný vývoj zápasu, naopak znervózněli. Hráli jsme dál dobře a přineslo to ovoce v podobě druhé branky. Tu vstřelil v 59. minutě zblízka špatně hlídaný Macek. Novoborští klíč k odemknutí naší defenzívy za celých devadesát minut nenašli, a tak museli spolknout hořkou pilulku v podobě první jarní domácí prohry.

Soupeř zahrál průměr a své skalní fanoušky, natěšené na čtvrté jarní vítězství v domácí tvrzi, zřejmě nenadchl.

Výkon Admiry měl solidní parametry a věřme, že ho mužstvo zopakuje i doma proti Turnovu, který k nám do Kobylis přijede za týden.

Branky: 18. 0:1 Mošna, 59. 0:2 Macek.

Admira: Víšek – Herc, Komínek, Martinic, Paťha – Majer (80. Čmejla), Mošna, Turák, Zahálka, Zolotuchin (59. Horák) – Macek (70. Stejskal).

Rozhodčí: Ježek – Haleš, Kazda.

ŽK: 4:4

Diváci: 105

Tříbodový návrat do Prahy provázela euforie, jak je patrné z videozáznamu hodnocení trenéra Jindřicha Tichaie, brankáře Petra Víška a střelců branek Jirky Mošny a Milana Macka.

Video a foto: Michal Jalovec
Naši střelci: Macek v čele přidal jeden gól