SK Senco Doubravka – FK Admira Praha 1:2 (1:2)

Tři body z plzeňského předměstí, kterých si hodně ceníme!

Z plzeňského předměstí Doubravky jsme – bez několika marodících klíčových hráčů – přivezli tři

důležité body. Domácí patří právem do první poloviny tabulky a vyhrát na jejich trávníku nebylo

jednoduché. Zvlášť, když se jim herně dařilo a odvedli velmi solidní výkon. Výraznými osobnostmi

Doubravky na hřišti byli vysoký Knakal a kapitán Novák, oba někdejší hráči ligové Viktorie Plzeň.

Ještě jsme se nestačili rozkoukat a už Doubravka ve 30. vteřině zahodila loženku, míč skončil vedle

tyče Víškovy branky.

Odpověděli jsme tím nejlepším způsobem. V 10. minutě Mošna zleva skoro od postranní čáry

nečekaně přehodil gólmana Turka – 0:1. Možná šťastná, každopádně důležitá branka.

Za tři minuty bylo ještě veseleji. Naši kombinační akci, která začala u gólmana Víška, zakončil po

centru Zahálky zleva hlavou Nádeníček k tyči – 0:2.

Doubravku to ale na kolena nesrazilo. Už za další dvě minuty vykombinovali Západočeši naši

defenzivu, kde si na sebe teprve zvykali stopeři Martinic s Horákem, a zcela volný Krejčí zkazil střelou

k tyči Víškovi čisté konto – 1:2.

To bylo z hlediska skóre vše, víc branek už nepadlo. Šance přitom byly!

Na naší straně Majer pálil v dobré pozici nad, z trestného kopu přestřelil břevno i Zahálka,

Nádeníčkovi lapil brankář Turek stoprocentní šanci, těsně před koncem šel zleva Zolotuchin v nadějné

pozici na branku, ale šanci pokazil unáhlenou přihrávkou.

Taky domácí mohli skórovat. Po půlhodině zlikvidoval Víšek vyloženou šanci, v tlaku Doubravky

nastřelili Brabec a Ungr vždy jen boční síť. Dvakrát jsme nabídli Západočechům nadějnou příležitost

zbytečnými fauly v blízkosti vápna (Herc, Nádeníček), dvakrát míč minul jen těsně tyč admirácké

branky, ovšem pozorný Víšek už zůstal nepřekonán.

Závěr zápasu odehrála Admira takticky na podtrženou jedničku. Nedovolila Doubravce tlak, naopak,

míč jsme kontrolovali my a poslední minuty jsme odehráli víceméně na půlce Západočechů, aniž by

došlo k ohrožení Víškovy branky.

Admira: Víšek – Herc, Horák, Martinic, Paťha – Majer, Mošna, Šimek (82. Zimmermann), Michálek

(70. Zolotuchin), Zahálka – Nádeníček (90. Pavlata).

Branky: 10. Mošna – 0:1, 13. Nádeníček – 0:2, 15. Krejčí – 1:2.

ŽK: 0:3 (Martinic, Mošna, Zahálka)

Rozhodčí: Štuk – Němec, Matyš, zápas vedli s přehledem a objektivně

Přihlíželo pouhých 50 diváků, z toho 9 z Kobylis + trenér Jindřich Tichai, který musel už podruhé