MFK Dobříš – FK Admira Praha 1:2 (1:2)

V lijáku jsme z bahna vylovili tři body

Prší, prší, jen se leje… Tahle slova lidové písničky charakterizovala sobotní odpolední dění na

dobříšském stadionu. Poslední podzimní mač v divizní skupině A jsme odehráli v nepříjemném dešti

na vodou nasáklé trávě, která se s přibývajícími minutami zvolna měnila v bažinu. Kombinovat se

příliš nedalo, převládal styl hry „Mratín, bum – a za tím!“

Velmi solidní návštěva 250 diváků, skrytá buď na miniaturní tribunce, nebo pod deštníky, sledovala,

jak z prvního útoku Admira skóruje! Domácí gólman Šedivý vyprodukoval hrubici a Mošna s klidem

otevřel zblízka gólový účet – 0:1. Vzápětí spálil Nádeníček další loženku…

Bohužel, už v 7. minutě jsme vyrobili fatální kiks v obraně my a Šrainův oblouček zapadl do Víškovy

sítě – 1:1.

Domácí nováček Divize se známým exligistou Dortem v sestavě potom dostal chuť a hodně kousal,

museli jsme se bránit. Klasika „nedáš – dostaneš“ se naplnila v 36. minutě. Dobříš svou slibnou šanci

nedala a vzápětí z rychlého brejku našel Michálek centrem před brankou Nádeníčka. Ten protlačil

balón do sítě – 1:2. Byla to herní situace, kterou Admira pilovala na tréninku. Není bez zajímavosti, že

naše branky vstřelili dva naši nejlepší podzimní kanonýři.

Víckrát už se síť nerozvlnila, třebaže náš tým měl ve druhé půli čtyři tutovky. Mimo jiné, Martinic

elegantními nůžkami trefil břevno, z dorážky Nádeníček přestřelil. Týž muž vystihl riskantní přihrávku

domácího hráče a šel sám na gólmana, jenže jeho šourák se na blátě sotva dokutálel k tyči, ťukl o ni a

do sítě už se neodrazil.

Nutno říci, že každý výpad Dobříše do naší obrany hrozil na nevyzpytatelném terénu nebezpečím, ale

vyloženou gólovku Středočeši neměli. Publikum bavil náš gólman Víšek, který několikrát kličkoval

v poli stylem legendárního Kolumbijce, brankáře Higuity. Zvládl to chválabohu bez zaváhání.

Od 84. minuty hrála Dobříš v deseti, neboť po druhé ŽK rozhodčí poslal předčasně do teplé sprchy

Gregora. Přesto v samém závěru ještě kopali domácí přímý kop po „žlutém“ faulu Mamurova. Prudký

centr se snášel před naši branku, naštěstí naše defenziva hrozbu bodové ztráty odvrátila – a pak už

pískal nepřehlédnutelný sudí Duda konec. Po pravdě, oddechli jsme si! Tři body jsme si tak mohli

obrazně naložit do autobusu a odvézt je do Kobylis.

Omlouváme se za technický výpadek při nahrávání videozáznamu. K zakončení podzimní sezóny

trenér Tichai ještě řekl: „Do mužstva přišlo v létě několik nových hráčů. Poté, co si všechno sedlo,

jsme zaznamenali sérii deseti vítězství, z toho dvě na penalty. Hrajeme pohledný fotbal, střílíme

branky, lidem se naše hra líbí. Za to patří všem klukům poděkování. V tabulce jsme v polovině

soutěže tři body za vedoucími Karlovými Vary a máme stejný počet bodů jako druhá Čížová. To nám

zaručuje solidní výchozí pozici pro jaro 2017, kdy budeme dál bojovat o naplnění našeho cíle. Tím je

lepší umístění než v uplynulé sezoně, kdy jsme ve skupině C skončili třetí.“

Branky: 1. Mošna – 0:1, 7. Šrain – 1:1, 36. Nádeníček – 1:2.

Admira: Víšek – Herc, Horák, Komínek, Paťha – Michálek (88. Šimek), Zahálka, Mošna, Martinic,

Majer (90. Mamurov) – Nádeníček.

ŽK: 6:4 (Talůžek, Puchmajer, Gregor 2x, Rychlík, Maryška – Nádeníček, Martinic, Horák, Mamurov).

ČK: 1:0 (Gregor)

Rozhodčí: Duda – Langmajer, Šauflová

Přihlíželo 250 diváků. Podle domácích funkcionářů by jich za krásného počasí bylo ještě o stovku víc…