Tři body ze severu po „hokejové přestřelce“ FK Varnsdorf U19 – FK Admira Praha U19 4:5 (2:3)

Třetí tříbodové admirácké vítězství venku v tomto ročníku České ligy se zrodilo ve středečním vloženém kole na trávě v severočeském Jiříkově. Tam své zápasy hrají starší dorostenci FK Varnsdorf.

Ačkoli domácí najdeme až na samém dně tabulky, rozhodně nedali kůži lacino. Strhla se bezmála „hokejová přestřelka“, padlo devět branek a ta rozhodující, která nám vynesla tři body, až v 83. minutě.

Skóre otevřel ve 14. minutě domácí Černý – 1:0. Odpověděli jsme ve 20. a 27. minutě dvěma góly Slabého a otočili jsme na 1:2. Vzápětí ve 30. minutě přidal Bejlovec náš třetí gól (z konečně proměněné penalty, sláva!) a vypadalo to, že poslední tým tabulky přehrajeme. Omyl! Ve 36. minutě se trefil opět domácí Černý, snížil na 2:3 a naděje Severočechů opět ožily.

Zvlášť, když hned po přestávce ve 49. minutě varnsdorfský Novák srovnal na 3:3. A přestřelka pokračovala. V 56. minutě strhl vedení na naši stranu Obukhov – 3:4, jenže v 78. minutě domácí Touš opět vyrovnal – 4:4. Rébus na téma „kdo s koho“ jsme vyřešili lépe my, a to díky Pavlatově brance v 83. minutě na 4:5 a skvělému zásahu Jakimeczka v brance proti stoprocentní ložence severočeského týmu. Zlaté tři body!

Vedoucí našeho týmu Jaroslav Moudrý ovšem po návratu do Prahy nijak nadšením nezářil. „Na to, že jsme hráli proti poslednímu mužstvu, které má na kontě jen devět bodů, jsme domácí nijak nepřehráli. Byl to sotva průměrný, oboustranně vyrovnaný zápas, ve kterém jsme mohli klidně i prohrát. Tři body jsme nakonec přivezli hlavně díky Jakimeczkově skvělému zákroku, kterým nás gólman vysloveně podržel.“

Admira: Jakimeczko – Savič (66. Hochman), Klimt, Obukhov, Rybalka, Bejlovec, Šálek, Slabý (86. Kovařík), Rusanov (79. Martínek), Bouguetouta (55. Mathauser), Vít (15. Pavlata).

ŽK: 1:2

Rozhodčí: Kyncl – Vlk, Ševčík

Naši střelci:

11 – Pavlata (4 doma + 7 venku), Slabý (7 doma + 4 venku)

8 – Gajdasz (5 doma + 3 venku),

4 – Hochman (3 doma + 1 venku)

3 – Obukhov (2 doma + 1 venku), Bouguetouta (3 doma + 0 venku)

2 – Vít (2 doma + 0 venku)

1 – Bejlovec, Rusanov, Černý, Šrůtek (všichni 0 + 1), Savič, Panýrek, Vydra, Pártl, Poslední, Tung (všichni 1 + 0).

Další utkání: Vyšehrad U19 – Admira U19, sobota 28. května, stadion Viktorky Žižkov, výkop 10.00