FK Admira Praha – Malše Roudné 2:1 (0:1)

Tři body nakonec zaslouženě zůstaly doma

Osmé kolo divize A svedlo v Kobylisích dva sousedy v tabulce se stejným bodovým ziskem (12) –

Admiru a Malši Roudné, v jejíž sestavě vás nejvíce zaujme jméno exligového veterána a lišáka Rudolfa

Otepky.

Zápas začal v nijak strhujícím tempu, v první střelecké příležitosti se ocitl náš kapitán Martinic, jenže

jeho střela z 20 metrů postrádala razanci a lepší umístění než střed branky, kde číhal brankář hostí

Hřebejk. Razance poté nechyběla střele Paťhy z šestnácté minuty, který za to vzal z jedné na hranici

vápna, bohužel i tato střela si našla pouze střed branky. Brankáře Hřebejka vylekala, ale nepřekonala.

O tři minutky později naší obranou proběhl jeden z útočníků Malše, proti jeho střele byl však Víšek

připraven. Ve 31. minutě přišla klasická chvíle Otepky. Postavil se k zahrávání rohového kopu,

nacvičeným signálem míč poslal po zemi na hranici vápna, kde ho nejdříve dva hráči pustili, až prošel

k Havlovi. Ten jej bez okolků poslal po zemi k tyči za bezmocného Víška – 0:1! Pro všechny admiráky

na stadionu to byla ledová sprcha, protože jestli měl někdo v první půli navrch, tak to byli domácí

hráči. Do poločasu už jsme stihli jen vystřelit doprostřed branky díky Šmidrkalovi. Totéž se povedlo

Zahálkovi po sklepnutí od Michálka a na parádní Zolotuchinův centr se Zahálka nepřipravil ideálně a

poslal ho hlavou mimo. To bylo z první půle, která pro nás smolně skončila za stavu 0:1, vše.

Jestli jsme měli v první půli navrch, pak v půli druhé se Jihočeši prakticky nepotkali s míčem. Když už

se s ním potkali, tak buď při odkopu, nebo při ojedinělých pokusech překročit půlící čáru, kde

ztroskotali na naší obraně. Celý druhý poločas jsme Roudné drtili, mačkali a tlačili. A dlouhou dobu

bez gólového efektu. Čekání na gól bylo opravdu nekonečné, hlavně při pohledech na spálené šance.

Nastřelené břevno střídajícím Zimmermannem, Zahálkova hlavička těsně vedle, Hercův obstřel na

zadní tyč končící těsně vedle, nespočet centrů a závarů… Až to přišlo v 69. minutě. Komínek z půlky

hřiště našel nádherným křížným pasem Zimmermanna na levé lajně. Ten poslal do vápna centr, kde

se na zadní tyči skrýval volný Michálek a ten míč poslal hlavou konečně do sítě -1:1! Tento gól

rozproudil jak tribunu a Old Boy´Z na protější straně, kteří hnali domácí hráče za dalším gólem, tak

černobílé na trávníku. Zvláště Michálkovi narostlo sebevědomí a rázem ho bylo plné hřiště. Mohl

přidat brzy i druhou branku, jenže po Zahálkově prostrkávačce a samostatném postupu ho právě

brankář Hřebejk vychytal. Herc s Zimmermannem posílali centr za centrem do vápna. Po jednom z

nich udělal vyběhnuvší Hřebejk chybu, míč netrefil a ten propadl k překvapenému, byť volnému

Nádeníčkovi, od kterého se pouze odrazil pryč. Tlak byl obrovský, kdyby zápas dospěl do penalt, bylo

by to velké zklamání a obří škoda. To však nedopustil Nádeníček, který se v 86. minutě po centru

Šmidrkala nejlépe zorientoval, sklepl si míč pro sebe na prsa a z jedné propálil Hřebejka neskutečnou

pumelicí po břevno. Rozpoutal tím výbuch radosti jak na hřišti, tak v publiku – 2:1! Jaká úleva!

Hosté, čekající na pokutové kopy, byli jako opaření a na nic se již nezmohli. K vítězství už jsme

dokráčeli a užili si vítězný pokřik v kabině, který byl slyšet i ven.

Příště jedeme na hřiště poslední Sušice, která zatím ani jednou nebodovala. Tak snad to bude platit i

po devátém kole!!

Branky: 69´ Michálek, 86´ Nádeníček – 31´ Havel.

Admira: Víšek – Paťha (25´ Zimmerman), Jackl, Komínek, Herc – Majer, Zahálka, Martinic, Šmidrkal

(88´ Hochman), Zolotuchin (55´ Nádeníček) – Michálek.

ŽK: 0:2

Rozhodčí: Rais – Martínek, Dobrý

Přihlíželo 188 nakonec velmi spokojených diváků

O.CH

Hodnocení trenéra Admiry Jindřicha Tichaie připravujeme.

Zajímavý pohled na utkání přinesl server Jihočeský fotbal.cz:

Libor Šolc, trenér Roudného: „Vůbec jsme nezačali špatně, ale naši hru asi hodně ovlivnilo zranění

Markytána, který po nuceném vystřídání hodně chyběl. I přes tuhle ztrátu jsme měli aktivitu na svých

kopačkách a zaslouženě jsme šli do vedení. Měli jsme i příležitosti náskok zvýšit, ale to se už

nepovedlo. V kabině jsme hráčům říkali, aby neopouštěli hru, která nám přinesla úspěch. Jenže se

podvědomě stáhli a začali náskok bránit. Tím otevřeli možnosti pro domácí, kteří toho bohužel využili

k otočení zápasu. Při tom druhém gólu jsme se domnívali, že padl z ofsajdu, ale po zhlédnutí videa

jsme usoudili, že byl regulérní. Škoda že jsme nedokázali po přestávce udržet styl hry z prvního