FK Admira Praha B – FC Zličín 3:0 (2:0)

logo PT

Zličín jsme přejeli, Hybeš vychytal čisté konto

V předchozím ročníku Pražská teplárenská přeboru jsme se Zličínem sehráli dva „divoké“ mače. Na

Admiře jsme remizovali 4:4, když hosté vyrovnávali v posledních vteřinách. Ve Zličíně jsme prohráli

„tenisově“ 3:6.

Tentokrát jsme hráli v Hovorčovické a tam nám to svědčilo. Soupeře jsme přehráli a zaslouženě jsme

vyhráli o tři góly. Tím jsme Zličínským vrátili „do halíře“ jarní třígólovou prohru.

Zápas začal velkou šancí hostí, kterou naštěstí neproměnili. Pak pískal rozhodčí Hradil penaltu proti

Zličínu za ruku ve vápně. Náš bývalý gólman Blahovec ve zličínské brance ji ale Šindelářovi lapil.

„Šindy“ však své zaváhání napravil ve 28. minutě. Míč z hezké kombinace po ose Kvapil – vlevo

Zolotuchin – Šindelář posledně jmenovaný poslal nekompromisně do sítě – 1:0.

Ve 40. minutě jsme přidali druhý gól. Horák, asi nejlepší hráč na hovorčovické trávě, poslal dlouhý

nákop dokonce z vlastní půle na brankáře Blahovce. Ten balon vyrazil před sebe a pro Štefana nebylo

problémem zasunout pumlíč do sítě – 2:0.

Poslední naděje Zličína na bodový zisk uhasil ve 48. minutě Jerhot, který hlavičkoval z přímého kopu

Horáka přesně k tyči – 3:0. Pak už jsme hráli v klidu, s cílem udržet čisté konto. Což se nakonec

povedlo i díky výtečnému zákroku Hybeše v samém závěru při tutové šanci hostí.

Trenér Admiry B Tomáš Čedík po zápase vcelku chválil: „V začátku zápasu hosté neproměnili jasnou

gólovku. Kdyby dali gól, všechno by pro nás bylo složitější. Zhruba od 25. minuty jsme už ale byli lepší.

Do půle jsme dali dvě branky a hned po přestávce přidal Jerhot třetí gól, a to hlavou. Michal ostatně

vyhrál snad všechny hlavičkové souboje, které podstoupil. Zvítězili jsme přesvědčivě, a to jsme dvě

další šance a navíc i penaltu neproměnili. Co je pro nás vůbec nejdůležitější, to byla vychytaná nula

Tomáše Hybeše. Po čistém kontě v Braníku jsme tedy udrželi i doma čisté konto. Zápas kluci

odmakali, zvlášť potěšila hra dobře poskládané obrany. Hned se mužstvu hraje lépe, když nedostává

hloupé góly jako na začátku letošní sezony.“

Admira B: Hybeš – Horák, Mamurov, Lupínek, Ondrůšek (82. Káninský), Zolotuchin (77. Tůma),

Šindelář (80. Másílko), Kvapil, Štefan (68. Hochman), Jerhot, Vachoušek (29. Slabý).

Rozhodčí: Hradil – Hlaváček, Chrenko

ŽK: 2:2 (na naší straně Mamurov, Jerhot)