FK Admira Praha – SK Jankov 1:0 (1:0)

Povinné tři body zůstaly doma

Sérii vítězství (počítaje i vítězství na penalty) jsme si chtěli logicky protáhnout o další zářez, tudíž o

výhru nad SK Jankov. Tento tým se nachází ve spodních patrech naší divizní skupiny, takže jsme před

zápasem byli jasnými favority na zisk tří bodů. Bohužel se zápas neodvíjel tak, jak věštily

předzápasové prognózy.

Začátek byl plný nepřesností na obou stranách, utkání bylo dlouhou dobu bez šance. První větší

příležitosti měl Majer, ke kterému propadl centr z pravé strany od Herce, ale náš levý záložník jej

poslal mimo tři tyče. Ve 29. minutě jsme byli ještě blíže gólu. Zahálka narazil Mošnovi, ten se protáhl

kolem čtyř bránících hráčů a předložil míč do vápna Michálkovi. Jmenovaný bohužel ve velmi slibné

šanci hodně přestřelil. Ve 30. minutě to zkoušel z dálky Šmidrkal. Jeho pokus nebyl nijak zázračný,

avšak kdyby se Zahálkovi podařil jeho záměr o tečování skluzem, nejspíše by s tím měl hostující

brankář Hejníček nesnáze. V této fázi utkání jsme byli poměrně plodným týmem, v další šanci se

objevil Martinic, jenže hlavička po rohu Majera skončila pouze v rukavicích brankáře hostí. Totéž se o

šest minut později povedlo i Mošnovi. Nikterak zvlášť koukatelný první poločas pomalu spěl do svého

konce, když ve 44. minutě jsme dostali šanci rozehrávat nepřímý volný kop, a to za nebezpečnou hru

vysokou nohou. Na to máme specialistu Zahálku, který po Majerově přistrčení krásně vymetl pravý

horní kout branky – 1:0! S tímto výsledkem se také šlo do kabiny.

Druhý poločas, hned ze svého kraje, přinesl velkou šanci hostí. Sedlic se objevil nečekaně blízko Víška

a bylo štěstí, že střelec napálil míč vysoko nad. V 62. minutě zkoušel opět štěstí z trestňáku Zahálka,

tentokrát jeho pokus nebyl tak precizní jako v první případě a vytáhlý brankář Hejníček, často

vyvolávaný hlučnou skupinkou jankovských fandů, byl připraven. O sedm minut později byl blízko

gólu Nádeníček, bohužel zblízka přehlavičkoval jak brankáře, tak celou jankovskou svatyni. O chvíli

později přišla další naše šance. K trestnému kopu se nyní postavil Majer. Většina osazenstva

očekávala přímou střelu, jenže on centroval do vápna, kde jeden z našich hráčů míč líznul hlavou, a

brankář Hejníček se musel velmi činit, aby nelovil z brány míč podruhé. Nato 77. minutě přišly naše

největší šance druhé půle. Nejdříve sudí asi odpustil Jihočechům penaltu za faul na Nádeníčka,

přičemž v akci jsme pokračovali a Zahálka nastřelil břevno. K odraženému míči se dostal první

Nádeníček, ale jeho pokus stačil zneškodnit gólman. Načež se k míči protlačil Mošna, snažil se

„promotat“ s míčem do brány, ale skončilo to pouze rohovým kopem. Z něj bohužel nezapršelo.

Stejně jako již z ničeho, jelikož na posledních deset minut převzali otěže hosté a začali hrát a držet

míč více na svých kopačkách. Šli razantně za remízou… Vyplynula z toho však jen jedna vážná šance

po chybě Herce, který neodhadl centr, míč mu uzmul ve vápně útočník, ale Víšek byl v tomto souboji

nakonec vítězem a nenechal se prostřelit.

Utkání tedy skončilo 1:0, takže hlavní úkol byl splněn. Předváděná hra však nebyla zrovna oslnivá, na

příští zápasy se jistě musí zlepšit. Nečeká nás nic lehkého, venku v Plzni Doubravka, doma

favorizovaná Čížová a poslední zápas, venku s Dobříší.

Branka: 44´ Zahálka.

Admira: Víšek – Herc, Martinic, Komínek, Paťha – Michálek (56. Zolotuchin), Šmidrkal (36. Jackl, 64.

Šimek), Mošna, Zahálka, Majer (90. Zimmermann) – Nádeníček (89. Horák).

ŽK: 5:3 (z Admiry Mošna, Zahálka, Martinic, Herc, Komínek)

Rozhodčí: Kvaček – Šimek, Cichra.

Pár slov k divákům – bylo jich 168, mezi nimi dva tábory vlajkonošů, které spolu sváděly po celý

zápas hlasivkové souboje, takže to na divizi vypadalo skoro jako na lize. Po zápase se obě party vydaly