FK Admira Praha – FK Ostrov 4:0 (2:0)

Nádeníček začal plnit očekávání, dává góly!

Čtyři zápasy po sobě jsme slavili vítězství, z toho tři za tři body. Navíc poslední venkovní

zápas skončil naší vysokou výhrou 7:0 v Sušici. Pět branek tam vstřelil Bohumil Nádeníček.

Gradující formu jsme chtěli potvrdit i doma s Ostrovem. A to se dařilo hned od prvních

sekund!

Hned v 1. minutě zápasu se prosadil hlavou zblízka právě Nádeníček a šli jsme tak do vedení

– 1:0! Jenže toto vedení nás mírně ukolíbalo. I tak jsme si ale šance vypracovali, v 10. minutě

to po centru Paťhy zkoušel akrobaticky Mošna. Bohužel našel pouze prostředek branky a tím

pádem i brankáře hostí Süttö. V šestnácté minutě se ojediněle a snad naposledy připomněli

hosté. Jenže jejich střela zpoza vápna skončila pouze na Víškových rukavicích. O pár minut

později to zkoušel na protější straně Paťha, leč jeho pokus z úhlu byl stejně úspěšný jako ten

soupeřův. Až jsme se dočkali ve 32. minutě! Mošna prošel po pravé lajně, zpětnou přihrávkou

pod sebe našel na hranici vápna zcela nekrytého Zahálku a ten neměl problém rozvlnit síť

soupeře podruhé – 2:0! O pět minut později naši hráči zvedali ruce nad hlavu potřetí, jenže

zbytečně. Nádeníček stál v ofsajdové pozici. Poslední šanci poločasu měl kapitán Martinic,

kterého však v ložence po přihrávce Zahálky vychytal brankář Süttö.

Druhý poločas začal poměrně vlažněji, až v 55. minutě Paťha obral posledního obránce o míč

a přihrál Mošnovi do samostatného postupu proti brankáři. Gól to ale nepřineslo, následný

centr do vápna Nádeníčka nenašel. O tři minuty později pálil těsně nad zpoza vápna Herc. V

61. minutě jsme však skóre již navýšili! Podruhé se prosadil Nádeníček, když přihrávka z levé

lajny prošla středem do vápna až na Michálka. Ten nebyl sobec a předložil míč Nádeníčkovi,

který jej ve skluzu poslal do sítě – 3:0. Za dalších šest minut jsme již vedli o čtyři branky!

Mošnova střela nejdříve skončila mimo. Následná rozehrávka se však hostům hrubě

nepovedla. Stoper vrátil míč brankáři, za kterým číhal Mošna, vypíchl mu míč a nasměroval

jej do odkryté svatyně! Po tomto gólu jsme polevili, nikam jsme se nehonili. Snad lze ještě

vypíchnout nastřelené břevno Nádeníčkem a Zolotuchinův obstřel na zadní tyč, který skončil

těsně nad. To je ze zápasu, kterému jsme jasně dominovali vše. Tři body zůstaly zaslouženě

doma, šňůra vítězných zápasů se natáhla na pět. Snad bude sérii pokračovat i po sobotním

derby s Motorletem!

O.CH

Branky: 1´ a 61´ Nádeníček, 32´ Zahálka, 67´ Mošna.

Admira: Víšek – Herc, Martinic (84. Horák), Komínek, Paťha – Michálek (66. Šimek),

Mošna (86. Hochman), Zahálka, Šmidrkal (75. Zimmermann), Majer (84. Zolotuchin) –

Nádeníček.

Naši střelci:

10 – Nádeníček (5 doma + 5 venku)

3 – Mošna (1 + 2), Zolotuchin (2 + 1)

2 – Majer (1 + 1), Michálek (2 + 0)

1 – Šmidrkal (0 + 1), Komínek, Paťha a Zahálka (všichni 1 + 0)

Ostatní výsledky a tabulka Divize A:

Příští utkání: dlouho očekávané pražské derby Motorlet – Admira, sobota 22. října,

výkop v 10.15 hodin.

Hodnocení trenéra Jindřicha Tichaie připravujeme.

„Bylo vidět, že proti nám hraje soupeř, který je na čtvrtém místě. Na takovýto tým ještě

nemáme. Byly v zápase úseky, kdy jsme hráli slušně. Máme se ještě co učit, soupeř nám